הבלוג - סיפורים, המלצות, טיפים וחידוש ממרפאת השיניים

ציפויים ושיחזורים מחרסינה

ציפויים ושיחזורי שיניים מחרסינה.

כיום לרפואת השיניים המשקמת ישנו תפקיד מרכזי בשחזור הפונקציה והאסתטיקה של חלל הפה. המגוון הגדול של שיטת השיקום והחומרים העומדים לרשות המעבדה והמרפאה מאפשרים ייצור שחזורים בעלי מראה טבעי.

העברה נכונה של נתונים מרופא השיניים אל הטכנאי היא המפתח להצלחה. היום באמצעות הטכנולוגיה הדיגיטלית שיתוף הפעולה והיצירה של הטכנאי ורופא השיניים מאפשרים ליצור כתרים, ציפויים , ושיחזורים , מאפשרים ליצור אנליזה אסתטית ברמה מאוד גבוהה מאוד.

ציפויי חרסינה הוכחו קלינית כשיטת טיפול שמרנית , יעילה, ואמינה בתחום האסתטי. שיחזורים אלה מיועדים בדרך כלל לטיפול בשיניים עם פגמים מורפולוגיים התפתחותיים או נרכשים, לשחזר מבנה שיניים פגוע, ולטיפול בבעיות צבע קשות. יתר על כן רופאי שיניים עשויים להעדיף לשחזר שיניים עם ציפוי חרסינה על פני כתרים מלאים במקרים מאתגרים יותר, תוך כדי נסיון לשמור על פולשנות מינימלית ולשמר את מבנה השן.עם זאת , תנאים מוקדמים ספציפיים חייבים להתקיים על מנת להשיג תוצאה קלינית מוצלחת ואמינה בעזרת שחזורים אלה.

כתרי הזירקוניה

יותר ויותר מטופלים עוברים לכתרי הזיקרוניה ולמה?

הזירקוניה היא מתכת בצבע השן עם שקיפות המקנה מראה טבעי.

אסתטיקה יותר טובה בשל שקיפות הכתר, כתר זיקוניה שקוף מחכה את השן הטבעית שלנו.

אין שוליים כהים בסוף הכתר , יש המשכיות טבעית, ואין תחמוצות של מתכת .

הורדת פחות חומר שן  טבעית ,ולכן השן חשופה לפחות שברים. ככול שיש יותר חומר שן טבעית השן עמידה יותר, לעומת כתרי החרסינה על גבי מתכת שבהם יש הורדה יותר של חומר השן הטבעית.

כתר זירקוניה מיוצרים על ידי המעבדה בפרקי זמן קצרים יותר משמעותית מכתרי החרסינה על גבי מתכת.

סגירת תפריט