לתיאום תור והתייעצות צרו איתנו קשר

"לד"ר רייפמן אריה וצוות המרפאה המדהים הגעתי אלייך ביולי האחרון עם המון פחדים ודאגות , ושיניים שלא ראו רופא תקופה די ארוכה מרוב פחד. אתה טיפלת בי כמו מלאך רגיש עם המון מוטיבציה לעזור מאז עברנו סידרה ארוכה של טיפולים ואתה וצוות המרפאה המדהים היה שם לאורך כול הדרך. אני מודה כול יום שפגשתי אותך. אוהבת אתכם מאוד."

אורלי, חולון

אנחנו פציאנטים שלכם כבר יותר מ-15 שנה וזכינו בשירות מלא ומקצועית במהלך הזמן הזה ראינו את ההתקדמות של מרפאה בכלים וחומרים שזה נותן הרגשה טובה ובטוחה למטופלים, אווירה ידידותית וחמה. כל הכבוד לכם ולנו - עוד הרבה שנים להיפגש במרפאה שלכם"

מיכאל ומרים, הרצליה

טיפולים משמרים

טיפול שורש וחידוש טיפול שורש

טיפול שורש הוא מהטיפולים הסבוכים ברפואת שיניים, בו הרופא מטפל בחלק של השן שאיננו רואה ישירות והוא שורש השן. הטיפול משלב היבטים רפואיים וביו מכניים וגם כשהטיפול נבוצע בצורה איכותית מאד קיימים גורמים נוספים הקשורים למטופל אשר קובעים את הצלחת הטיפול.

הטיפול משלב היבטים רפואיים וביו מכניים וגם כשהטיפול נבוצע בצורה איכותית מאד קיימים גורמים נוספים הקשורים למטופל אשר קובעים את הצלחת הטיפול.

​מהן הסיבות לטיפול / חידוש טיפול שורש​?

הצורך בטיפול שורש יכולות לנבוע מ:

​- עששת או חור עמוק שהגיע עד למוך או בקרבת ” עצב ” השן

– טראומה לשן או חבלה אשר פוגעת בחיות השן

– טיפול שורש קודם שלא הצליח​

כיצד מתבצע הטיפול?

בדרך כלל מורדמת השן בהרדמה מקומית, ולאחר ניקוי של כותרת השן משחזרים ישנים ועששת , הרופא מרחיב ומנקה היטב את התעלות שבשורשים באמצעות פוצרים מיוחדים תוך שטיפה בחומר מחטא.

בסוף הטיפול התעלות מיובשות מכל החומרים ונוזלי השטיפה נסתמות בחומר המונע חדירת חיידקים דרך הכותרת לשורשים.

טיפול זה יכול להתבצע לרוב בפגישה אחת אך לעיתים יתכן צורך ב 2-3 ישיבות ואף במתן אנטיביוטיקה. בסוף כל פגישה מונחת בשן סתימה זמנית.

האם טיפול השורש מהווה סוף טיפול בשן?

בהחלט לא !!!  שן לאחר טיפול שורש עלולה לשנות את צבעה ולהשחיר וכן קירות השן הדקים עלולים להישבר, במצבים מסוימים , שבר השן יהיה בצורה כזאת שהשן תהיה בלתי ניתנת לשיקום ואז נאלץ לעקרה.על מנת לשמור על השן משברים יש לבצע , מוקדם ככל האפשר, טיפולים נוספים כמו מבנה , וכתר.

מבנה

לאחר טיפול השורש השן הופכת לשבירה יותר וכדי שתוכל לתפקד בצורה נורמלית תחת לחצי הלעיסה , מחדירים  מבנה לתוך תעלת השורש כמעין בורג חרושתי.

כתר

השן השבירה זקוקה להגנה נוספת בצורת כתר החובק את כותרת השן. קיימים מספר סוגי כתרים השונים זה מזה בחומר המתכתי, באיכות האסתטית ובעלות.

איטומי חריצים

איטום החריצים הוא טיפול מניעתי, המבוצע כחלק מטיפולי המניעה המקובלים, להגנה בפני עששת בשיניים.

לאור מטרתנו, לשמור את תפקוד ואסתטיקת החיוך שלכם לאורך שנים, אנו ממליצים על השימוש באיטומי חריצים שהוכח כמתאים למניעת העששת במשטחי הלעיסה של המשנן.

בדיקת הפה והשיניים, הדרכה להיגיינת אוראלית, הסרת רובד ואבנית, משלימות את טיפול מניעתי הניתן במרפאה.


מהם האיטומים ואיך הם עוזרים למנוע עששת ?
איטומי החריצים מצליחים להפחית מאוד את כמות העששת המתפתחת במשטח
הלעיסה של השן משום שמפחיתים מאוד את כמות החיידקים ושאריות המזון הנתקעות
בחריצי השן, אך גם מפחיתות מאוד את משך הזמן בה השן חשופה לחומציות.
איטומי חריצים, יכולים למנוע כ- 90% מהעששת המתפתחת בחריצים אלו.
חשוב להבין שמניעת עששת על ידי איטום חריצים, מהווה בסופו של דבר דרך שמרנית להגן על חומר השן.

למי מתאימים האיטומים והאם כולם חייבים לבצעם ?
באם מכל סיבה שהיא קשה ואף בלתי אפשרי לשמור על ניקיונם, ימליץ רופא השיניים לאטום אותם. לדוגמא, נמליץ על איטומים למטופלים שסובלים מהתפתחות עששת מהירה, כאלה העומדים בפני קשיי צחצוח.
ההמלצה מתאימה גם לטוחנות החלביות של ילדים קטנים, שנמצאו מתאימים.

האם איטומי חריצים מתאימים לכל שן ולכל אזורי השן ?
לא, אנחנו משתמשים בחומרי האיטום רק למשטחי הלעיסה של השיניים.
חומרים אלה אינם מתאימים לחריץ בשן שכבר נעשתה בה סתימה או לשיניים
שבהן כבר התפתחה העששת, ולאזורים בין השיניים.

מהו אורך החיים של איטום החריצים ועל מה צריך להשגיח ?
האיטום יכול להישאר שנים רבות והצלחת הטיפול תלויה מאוד בהיגיינת המטופל.

הסרת אבנית

מתבצעת על-ידי רופא השיניים שלך או שיננית מוסמכת אשר התמחתה במיוחד בנושא הסרת האבנית והדרכה לשמירה על היגיינת הפה.

על טיפול הסרת האבנית יש לחזור בפרקי זמן קבועים לפי הוראות  הדווח הרפואי. הדרך היחידה למנוע את מחלות החניכיים היא לסלק בהתמדה את החיידקים ואבן השיניים מהפה. הברשת שיניים נכונה מסלקת את החיידקים, אך את אבן השיניים ניתן להסיר רק בטיפול במרפאת השיניים.

לאחר האכילה נוצרת שכבה של שיירי מזון וחיידקים על השיניים ובאזור החניכיים. שכבה מצטברת זו הופכת לאבנית השיניים הגורמת לדלקת חניכיים.

דלקת חניכיים שאינה מטופלת עלולה לגרום לאובדן השיניים. לפיכך גם אם הקפדת על צחצוח שיניים יומיומי נכון, הסרת האבנית משלימה על בריאות השיניים והחניכיים.

סגירת תפריט