"תודה רבה על הטיפול המסור, היחס החם, האדיבות, הסובלנות וכמובן המקצועיות. יהונתן בן 5 היה ״סרבן״ טיפול, לאחר ניסיונות טיפול רבים אצל מספר רופאים הגענו לד״ר רייפמן. ועם כל החשש והפחד מטיפולי שיניים, בזכות נכונותו ואנושיותו של ד״ר רייפמן, יהונתן סיים את טיפול השיניים בגבורה! יהונתן הגיע כואב וחושש ויצא שמח ומחייך!"

קרן, תל אביב

"לכבוד ד"ר עינת שטנג הגענו למטרת עקירות שיניים לא פשוטות וזכינו ממך ליחס אישי וסבלנות, לטיפול נכון ודאגה מיוחדת מצידך. רצינו להביע במילות הערכה, ראויה לתודות וברכות רבות, בהערכה רבה, כל הכבוד אמא של אודל"

אמא של אודל

טיפולים לילדים

פוחדים מרופא השיניים?

הפחד מפני רופא השיניים הוא נחלתם של אנשים רבים מבוגרים וילדים.
לא חייבים לסבול ולפחד!
ניתן לעבור את טיפול השיניים עם גז הצחוק להפחתת החרדה והכאב הנילווים.

המפגש הראשון של ילדיכם עם רופא השיניים כשילדכם מגיע לגיל שנתיים, זה הזמן לקבוע תור אצל רופא שיניים בפעם הראשונה.

ביקורת מוקדמת, תמנע מבעיות שכיחות וקטנות לצמוח לכדי בעיות סבוכות ויקרות יותר לטיפול. למרות שהנכם בודקים מדי פעם את שיני התינוקות והילדים שלכם,
אתם עלולים לא לראות חלק מהבעיות המופיעות בשיניהם. כמובן, שאסור להמתין לכאבים או לתלונות של הילדים לגבי השיניים, על מנת להביאם לרופא השיניים בפעם הראשונה. ההפך הוא הנכון, מומלץ להרגילם כבר בגיל צעיר להגיע לבדיקת השיניים אחת לחצי שנה, ללא קשר ולפני שמשהו מציק להם או כואב.
משום כך גם חשוב להפוך את הביקור הראשון אצל רופא השיניים לחוויה חיובית המעודדת התנהגות בריאה לעתיד.

הנכם מוזמנים להביא את ילדיכם לבדיקה מקצועית מקיפה של מצב הפה והשיניים, נתראה במרפאה הקרובה לביתך…

גז צחוק לילדים

​טיפול בגז הצחוק בילדים מונע מהם כאב וחרדה מיותרים והופך עבורם את הביקור במרפאת השיניים לחוויה נעימה ואפילו לכיף אמיתי.

הגז מוזרם בעזרת מסכת אף קטנה וריחנית (תות, בזוקה, תפוז ועוד).
הילדים נעשים רגועים, נינוחים וקל להם לשתף פעולה עם הרופא.

מה היתרונות בשאיפת גז הצחוק?

– יעיל בטיפול בפחד ובחרדה: מעלה את סף הכאב על ידי הפחתת רמת החרדה.
– אבדן תחושת זמן.
-מקל על רפקלס הקאה.
– יעיל במקרים בהם יש התנגדות או אלרגיה לחומרי הרדמה מקומית.
– מאפשר לבצע כמה טיפולים במהלך ביקור אחד 

זה עתה עברתם טיפול בהשפעת גז הצחוק במרפאותיו של ד”ר רייפמן בתל אביב ובבקעת אונו – גבעת שמואל , השימוש בגז צחוק אינו מסוכן,  יחד עם זאת נבקשכם להסב את תשומת ליבכם לנושאים הבאים:

– יתכן והמטופל יגלה סימני חולשה , עייפות ואף רצון לישון – לא להיבהל , אפשר לישון ללא חשש.

– תיתכן תופעת בחילה או הקאה . זו תופעה שכיחה למדי.

– לפגישה הבאה אנא דאגו לא לאכול לפחות במשך השעתיים הקודמות לטיפול.

בברכה

ד”ר רייפמן אריה.

מניעה - צחצוח יעיל

לבריאות רקמות החניכיים והמשנן.

צחצוח יעיל של השיניים, חשוב מאוד לתהליך שמירת בריאות השיניים והחניכיים.
הצחצוח הנכון מתבצע לפחות פעמיים ביום, בבוקר בערב ולאחר ארוחות, על ידי מברשת מתאימה בטכניקת צחצוח נכונה. ראש המברשת צריך להיות בעל פינות מעוגלות, על מנת למנוע פגיעה ברקמות הרכות של הפה.
מומלץ לוודא כי קצוות הסיבים מעוגלות, דבר שמפחית פגיעה בחניכיים וזגוגית השן. יש להחליף מברשת שיניים אחת ל 3 חודשים. מומלץ לבצע שטיפות של מי פה, אשר יצליחו לחזק את מרקם השן ולמנוע היווצרות רובד חיידקים אשר יקטין את הסיכוי לעששת ומחלות חניכיים.
חשוב לא לאכול או לשתות משקה עתיר פחמימות קרוב למועד הצחצוח,
משום שכך מצטמצם האפקט של סילוק הרובד והשפעת הפלואוריד.
בניגוד לדעה קדומה, שמתארת את יציבות המשנן בעקבות “תמיכה” האבנית
והנזקים הנגרמים עקב הסרתה, אי הסרת האבנית, היא הגורם העיקרי שגרם לצורך ביציבות. כלומר, הסרת אבנית שיטתית ובזמן תפחית את נסיגת החניכיים וחשיפת שורשי השיניים ובהתאם תשאיר את המשנן יציב וחזק לאורך זמן.

עששת

חרדה דנטלית של אימהות והשפעתה על מצב העששת של הילדים

במחקר הנוכחי נעשתה הערכה של השפעת ההתנהגות האימהית של חרדה דנטלית של הילדים, כולל רמת החרדה הדנטלית של האם והשפעתה על העששת של הילדים.

במחקר השתתפו כ 608 אימהות וילדיהן בגילאי 2-5 , האמהות נתבקשו להשיב על שאלון ולילדים נערכה בדיקה דנטלית לגילוי עששת .

​החוקרים השתמשו בגרסה של מדד החרדה הדנטלית של האימהות , ונקבעו רמות חרדה – נמוכה מתונה וגבוהה. מאפיינים דמוגרפיים ומצב סוציו- אקונומי , כולל הכנסה חודשית של המשפחה , מבנה המשפחה, רמת ההשכלה של האם ושימוש בשרותים של רפואת שיניים, נאספו ע”י שאלון לפי בדיקת הילדים בידי 12 סטודנטים לרפואת שיניים שאומנו מראש לקראת הראיונות עם האימהות.

הערכת הקשר בין המשתנים נעשתה באמצעות מבחני רגרסיה. ילדים לאימהות חרדות הראו רמות גבוהות יותר של עששת גם לאחר כיול גורמים משתנים משותפים.

מסקנת מחברי נמאמר היא, שיש לרכז אסטרטגיות מניעה לא רק לגבי מאפייני הילדים והמשפחה , אלא אף בכל הקשור להתנהגות האימהות הקשורה לחרדה דנטלית. לדעתם , שינויים בהתנהגות הורית יכולה להוות חלק חשוב מהאסטרטגיה למניעת עששת בילדים ובמיוחד ההתנהגות האורלית של האם.

​נראה שאימהות הנמצאות בטיפול שיניים קבוע מביאות להשתתפות רבה יותר של ילדיהן בטיפולי שיניים.

טיפול בשיני חלב

עם בקיעת השן הראשונה של הילד / ה בדרך כלל בגיל 6-9 חדשים , יש להתחיל לדאוג ולשמור על בריאות המשנן והרקמות התומכות בפה.

תינוקות אוכלים לרוב חלב ותחליפיו , רסק של פירות ואלה מכילים פחמימות וסוכרים. לאחר הארוחה מתחיל ליווצר פלאק ( רובד של חידקים ושארית מזון ) על גבי השיניים החלביות.

פעולות הצחצוח מסלקת את הרובד המזיק אשר תורם לתהליך העששת ( רקבון השן ) ולדלקת החיניכיים.

רופא השיניים בתל אביב ובבקעת אונו קרית אונו וסביבתה ממליצים כי יש להקפיד על צחצוח יומיומי , כשחשוב יותר לצחצח לפני השינה , בערב. גודל וצורת המברשת צריך להתאים לפה

התינוק , כך שיש להשתמש במברשת שיניים עדינה ומיוחדת לשיני חלב. מברשת זו מיוחדת בכך שיש לה ראש פעיל קטנטן והיא בדרך כלל דקה יותר , דבר המאפשר גישה נוחה לכל שן בפה התינוק, כמו כן המברשת מצוידת בסיבים רכים במיוחד שהם פחות טראומטיים לרקמות התינוק.

ד”ר רייפמן במרפאותיו בתל אביב ובבקעת אונו – גבעת שמואל ממליץ להשתמש במשחות שטעמן אינן מתוק כסוכריה והכמות המומלצת היא לציפרן הזרת של הילד בלבד.

המפגש הראשוני של ד”ר רייפמן עם הילד במרפאה בתל אביב כוללות הסבר מעמיק להורה על דרך הצחצוח הנכונה לילד , המברשת והצחצוח הביתי הם מפגשו הראשון של הילד עם בריאות והיגיינת הפה והשיניים. כניסה נעימה לעולם זה , של מניעת תחלואת הפה , תבטיח לילד התמדה ושיתוף פעולה גם בעתיד. יש לעודד את הילד לשמור על שיניו וכן לתת דוגמה אישית לכך בבית.

כול שלושה חודשים , מומלץ להחליף מברשת , מברשת שנראית מעוכה לאחר תקופה קצרה מזמנת כי הילד מבצע את הצחצוח בצורה אגרסיבית מידי, ויש להנחותו להפחתת הלחץ על המברשת בעת הצחצוח.

בגיל שנתיים מומלץ  להגיע עם הילד ולהיבדק  על ידי רופא / ת השיניים זאת אף אם לא קיימת ” בעיה “.

סגירת תפריט